Przejdź do sklepu

Czipowanie

24 sierpnia, 2015

Na czym polega czipowanie ?

Sam zabieg jest prosty i bezbolesny. Przypomina wykonanie zwykłego zastrzyku. Specjalnym aplikatorem mikrotransponder wszczepiany jest pod skórę zwierzęcia. Od tego momentu, w każdej chwili, możliwy jest odczyt specjalnego, niepowtarzalnego numeru czipa, dzięki któremu Państwa Pupil może zostać zidentyfikowany

Czip jest wielkości małego ziarenka ryżu i posiadanie go pod skórą nie jest żadnym dyskomfortem dla zwierzęcia. Po zaczipowaniu numer identyfikatora wpisywany jest do ogólnopolskiej bazy danych SAFE – ANIMAL wraz z numerem telefonu i adresem właściciela. W momencie, gdy pies zostanie przyprowadzony do placówki posiadającej czytnik czipów, osoba odczytująca czip będzie mogła w szybki sposób odnaleźć właściciela.
Koszt czipowania wynosi 60 zł. Jest to wydatek jednorazowy na całe życie zwierzęcia.
Czip jest również potrzebny do wyjazdów za granicę. Jeżeli mamy ochotę podróżować z psem, kotem lub fretką, to powinniśmy swojego pupila przed wyjazdem zaczipować, zaszczepić na wściekliznę i wyrobić dla niego paszport. Kolejność musi być zachowana. W naszym Centrum Weterynaryjnym na miejscu można wykonać wszystkie te czynności i zajmuje to około 30min.

Posted in Porady dla właścicieli by jareK